Haber

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Belirlenen Temsilciler Meclisi

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki milletvekillerinin kamaralarını belirlemek için kura çekme süreci, bugün üçüncüsü yapılan çekilişle tamamlandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Halkla İlişkiler Binasında milletvekillerine tahsis edilen odaların kullanımı her yasama dönemi başında kura ile belirlenir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı üyelikleri, siyasi parti grupları ve komisyon başkanları için seçimler yapıldıktan sonra boşalan üyeliklere milletvekillerinin yerleştirilmesi için yeniden kura çekilir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Sekreterliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil edilen siyasi parti gruplarının çokluğu nedeniyle bu yasama döneminde Ana Bina’da daha fazla odaya ihtiyaç duyuldu. hiç olmadığı kadar dönem. Yapılan açıklamada, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığının milletvekillerinin yasama faaliyetlerini yürütürken ihtiyaç duyacakları her türlü hizmetin sağlanmasında azami hassasiyet gösterdiği vurgulandı.

“Bütün milletvekillerimizin odaları teslim edilecek”

Milletvekillerinin oda ihtiyacının karşılanması için TBMM’nin ilgili birimlerince yoğun bir çalışma yürütüldüğü belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin asli unsuru olan milletvekillerimizin oda ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Halkla İlişkiler Binası’ndaki odalar hazırlanmaktadır. Bugün üçüncüsü yapılan kura çekimi ile milletvekillerimizin odası tamamlandı ve tüm milletvekillerimizin odaları belirlendi.Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte yeni yasama dönemi başlamadan önce tüm milletvekillerimizin odaları teslim edilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu