Haber

TİP Genel Başkanı Erkan Baş: Anayasaya rağmen seçilmiş milletvekili cezaevinde

Türkiye Personel Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, “Bu ülkenin seçilmiş bir milletvekili, Anayasa’ya rağmen tam bir aydır cezaevinde tutulmuştur” dedi. söz konusu.

Baş, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, partilerinden milletvekili seçilen Can Atalay’ın bir aydır hukuka aykırı olarak cezaevinde tutulduğunu iddia etti.

Adalet Bakanı’nın yaptığı açıklamaların önemli olmadığını ve Anayasa’nın ilgili kararının açık olduğunu belirten Baş, Can Atalay’ın bir an önce serbest bırakılması gerektiğini belirtti.

Atalay’ın bugüne kadar “Soma, Ermenek, Aladağ ve Gezi Parkı’ndaki mağdurlar için çalıştığını” belirten Baş, “Yurttaşlarımız Can Atalay’a yeni bir görev ve sorumluluk verdi. Önceki sorumluluklarının devamı olarak Can tahliye edilmelidir. esareti bitmeli ve Hatay halkının mücadelesine katılarak hayatını kaybeden vatandaşlarımızın mücadelesine devam etmelidir.Bu ülkede halen Anayasa yürürlüktedir ve gereğinin bir an önce yapılmasını talep ediyoruz. Bugün bu ülkenin seçilmiş bir milletvekili, Anayasa’ya rağmen prestijiyle tam bir ay tutuklu kalmaya devam ediyor.’ dedi.

Baş, Can Atalay’ın partilerinin TBMM İnsan Hakları Komisyonu üyelik adayı olduğunu da sözlerine ekledi.

habertepebasi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu