Haber

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan AK Parti mitinginde konser veren Demet Akalın’a gönderme

ensonhaber.com

Türkiye’de seçimlere sayılı saatler kaldı.

Partiler seçim çalışmalarında sona yaklaşırken son mitinglerini yaptılar.

Bu seçimde mitingler verilen konserlerle renklendi. O konserlerden biri de dün akşam İzmir’de gerçekleşti.

Şarkıcı Demet Akalın, AK Parti’nin İzmir mitinginde sahne aldı. Akalın’ın AK Parti mitingindeki performansı muhalefette yankılara neden oldu.

Akalın’a tepki gösterenler arasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da yer aldı.

Akalın’ı toplum nezdinde hedef haline getiren Kılıçdaroğlu, konseri sosyal medya hesabından paylaşarak şu sözleri kullandı;

“Şimdi anladım…”

İnandığımız bu değil. Bu dil AK Parti’dir. Bizim zamanımızda kim, nerede ve nasıl sanatını icra etmek isterse ona karışmak haddimize değil. Çocuklar, lütfen ne için burada olduğumuzu anlayın. Sanatçılarla kavga etmeyeceğiz, dünya bizim rekabet alanımız. Şimdi anlayalım!

“Kılıçdaroğlu’nu destekleyen ünlüler…”

Akalın’a siyasi göndermelerde bulunan Kılıçdaroğlu’nun paylaşımının ardından 14 Mayıs’ta sandıkta CHP Lideri’ni destekleyeceğini açıklayan ünlüleri akıllara getirdi.

CHP Lider mitinglerinde sembol haline gelen kalp emojisiyle Cem Yılmaz, Teoman, Demet Akbağ, Fazıl Say, Gülşen, Tarkan, Hayko Cepkin ve daha birçok ünlü isim bitişe destek verdi.

“Yalan söyleyerek sanatçı olamazsın”

Bu takviye akıllara verilirken, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, sanatçıların geçmiş yıllarda siyasi bir duruş sergilememesi gerektiğini belirterek, “Şaplak atan sanatçı yoktur.”sözlerini getirdi.

Muhalefet kanadı, Kılıçdaroğlu’na verilen bu takviyeyi görmeyerek AK Parti’nin konserlerinde sahneye çıkan ünlüleri linç ederek tartışma yarattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu