Haber

74 yaşındaki Ali Bıdı, Ironman 70.3 Türkiye yarışının en sevilen sporcusu oldu

Yüzme, bisiklet ve koşudan oluşan Ironman 70.3 Türkiye yarışının en sevilen sporcusu Antalyalı iş adamı ve milli atlet 74 yaşındaki Ali Bıdı oldu. Bıdı, yarışta kazandığı madalyayı Cumhuriyetin 100. yılına ithaf etti.

Dünyanın en prestijli triatlon organizasyonlarından biri olan ‘Ironman 70.3 Türkiye Yarışları’, Antalya Belek Turizm Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kadriye Halk Plajı’ndan başlayan yarışlara 86 ülkeden yaklaşık 2 bin sporcu katıldı ve triatletler yüzme, bisiklet ve koşu dahil toplam 111,9 kilometre mesafe kat etti.

Yarışa yüzerek başlayan sporcular, daha sonra Belek’ten EXPO 2016 alanına doğru pedal çevirdi. Yarışlar The Land Of Legends’taki koşu etabıyla sona erdi. Sıkı güvenlik önlemlerinin alındığı yarışlarda sporcular önce 1,9 kilometre yüzdü, 90 kilometre pedal çevirdi ve 20 kilometre koştu. 50 ülkede düzenlenen Ironman 70.3 yarışlarının Türkiye ayağına yarışçılardan ilgi büyük oldu.

70-75 yaş kategorisinde yarışlara katılan 74 yaşındaki Antalyalı işadamı ve milli sporcu Ali Bıdı, yarıştığı 3 kategoride de parkur boyunca büyük ilgi gördü. Ellerinde Türk bayrakları ve pankartlarla Bıdı da kameralara yansıdı. Bıdı yarış sonunda kendisine destek verenlere teşekkür etti.

‘Demir Adam’ lakaplı Ali Bıdı, pandemi öncesinde Avrupa ikinciliği sayesinde Dünya Şampiyonası’nda yarışmaya hak kazandı. Bidı, pandemi nedeniyle gelecek yıla ertelenen ve yine Yeni Zelanda’da düzenlenecek Triatlon Dünya Şampiyonası’nda yarışacak. Ali Bıdı, hayranlarına birincilik sözü verdi.

Yoğun iş temposuna rağmen sağlığını korumak için sporu bırakmadığını, düzenli beslenerek uzun bir yaşamın yolunu açtığını belirten Ali Bıdı, “Yaşına kadar yaşayarak dünyadaki görevimi tamamlamak istiyorum. 120 artı KDV olan 144 üzerinden bu dönemde insanlara düzenli spor ve sağlıklı beslenme konusunda önerilerde bulunarak, “Bu konuda beni dinleyen ve destek olan herkese teşekkür ediyorum. Ironman 70.3 Türkiye Yarışı’nda kazandığım madalyayı Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına ithaf ediyorum” dedi. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu